Elektronické podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob Typ A nebo Typ B Slovenská republika

V této sekci si ukážeme, jak jednoduše podat (odeslat) Vaše vyplněné daňové přiznání finanční správě pomocí elektronické komunikace.

Po vypracování daňového přiznání jsme Vám zaslali kromě (Pdf) formy i elektronickou verzi pro podání daňového přiznání a to tzv. “XML” soubor
Pomocí něj jednoduše naimportujete, vložíte Vaše vyplněné daňové přiznání do elektronického formuláře, aniž byste něco museli vypisovat.

Před elektronickým podáním daňového přiznání se nejprve musíte přihlásit

Předpokládáme, že jste zvládli úspěšnou registraci a můžete nyní elektronicky podávat daňová přiznání. Nejprve se musíte přihlásit na stránce Finanční zprávy. K dispozici je jednoduchý návod jak se na portál finanční správy přihlásit.

Více informací, tipů a návodů ohledně elektronické komunikace a podání daňového přiznání naleznete v sekci příručky a návody zde.

Poslední krok – Katalog formulářů

Po přihlášení, si v sekci katalogy vyberte “Katalog formulářů“. Následně se nám otevře nové okno s více elektronickými formuláři.

My se zajímáme pouze o Daň z příjmů fyzických osob. Vybereme si podle potřeby mezi formulářem typ A nebo typ B. Živnostníci použijí jako obvykle formulář typ B.

Daňové tiskopisy vydané Finanční správou

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzické osoby Typ A
Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob FO typ A
Daňové přiznání k dani z příjmů fyzické osoby Typ B
Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob FO typ B

Vybereme si už jen správný rok a klikneme na obrázek poznámkového bloku. Následně se nám otevře dokument s daňovým přiznáním, které bychom měli vyplnit.

Vyplnění daňového přiznání

Žlutě vybarvená tlačítka označují vhodné možnosti pro správné podání.

V prvním kroku klikneme na načíst ze souboru. Vybereme XML soubor, který jsme Vám poslali k daňovému přiznání.

Ve druhém kroku vložte Vaše přílohy, jako například rodný list dítěte, nebo potvrzení o zdanitelných příjmech ze zaměstnání.

Formulář dáme zkontrolovat (měl by být bez chyb).

V posledním kroku formulář podepíšeme (KEP-em) a podepsaný dokument podáme – klikneme podat podepsané (KEP-em).

Pokud se Vám jednoduchý návod na to jak podat daňové přiznání elektronicky líbil nebo se chcete něco zeptat, zanechte nám odkaz.

Leave a Reply