FAQ – Daňové přiznání v České republice

Co všechno potřebuji k vypracování daňového přiznání online?

K vypracování daňového přiznání stačí vyplnit náš online formulář, kde krok za krokem odpovídáte na otázky a vyplňujete údaje o příjmu. Samozřejmě máte možnost nahrát údaje o příjmu.

V daňových přiznáních nejsem expert a mám obavy správně vyplnit formulář.

V takovém případě máte možnost nás kontaktovat telefonicky na +420 777 450 812, kde Vám bude vysvětlen přesný postup a zadání všech potřebných dokumentů. Výhodou je i bezplatná konzultace Vaší životní situace, kde Vám poradíme, jak nejlépe optimalizovat Vaše daně.

Jsem živnostník a potřebuji podat daňové přiznání elektronicky

Daňové přiznání podáme elektronicky, stačí když nás zmocníte ao vše se postaráme za Vás.

Jak funguje elektronická komunikace a zasílání dokumentů?

Elektronická komunikace funguje na základě plné moci. Po udělení souhlasu budeme schopni za Vás odesílat daňové přiznání a jiné dokumenty přes datovou schránku. Po úspěšné autorizaci Vám budeme schopni odeslat daňové přiznání online přímo na finanční správu. Mimo jiné víme odeslat i ostatní dokumenty jako odklad daňového přiznání, nebo žádost o výpis stavu účtu pro účely banky, nebo jiné orgány. Kromě toho monitorujeme schránku zpráv a když obdržíte dokument z finanční zprávy, tak Vám jej přepošleme. Tuto službu ocení hlavně živnostníci a ti, co nejsou počítačoví experti.

Pro koho je určena služba online vypracování daňového přiznání.

Služba je určena pro všechny fyzické osoby, které potřebují poslat daňové přiznání. Jde hlavně o zaměstnance, kteří měli v průběhu roku více příjmů a zaměstnavatel jim nedokáže vypracovat daňové přiznání. Dále se jedná o živnostníky, kteří využívají daňovou evidenci nebo paušální výdaje. Oblíbenou kategorií jsou klienti pracující v zahraničí.

Jsem živnostník, jak mám uvést příjmy a výdaje

Živnostníci zohledňují v daňovém přiznání pouze skutečné příjmy. To je reálně dosaženo. Pokud i vystavil fakturu a nebyla zaplacena, tak se tato faktura nepovažuje za příjem. Naopak, pokud v roce 2020 živnostník obdržel příjem za fakturu vystavenou v roce 2019, je to považováno za příjem. Rovněž se zohledňují i zaplacené zdravotní a sociální pojištění. Pouze skutečné zaplacené příspěvky v daném období.

Pracuji v zahraničí, jsem povinen podat i tak daňové přiznání?

Pokud jste měli příjmy v České republice a zároveň příjmy v zahraničí, tak jste povinen podat daňové přiznání. Pokud má Česká republika smlouvu o zamezení dvojího zdanění, Váš příjem se vyjímá. Základem je dosažení příjmu nad 2 207,10 a to i ze zdrojů v zahraničí pro všechny české osoby nebo osoby se zde zdržující. Druhou diskutovanou podmínkou je daňová rezidence. Ta se určuje podle životních zájmů. Životními zájmy jsou nejčastěji rodina, přátelé nebo sociální vazby a trvalé bydliště. Výborným příkladem je, když pracuji v zahraničí, ale stále se vrátím domů, protože tady mám, ženu, děti av zahraničí jsem jen kvůli práci. Druhým případem je, že pracuji v zahraničí, ale mám tam také, ženu, děti chodí do školy v zahraničí a v České republice chodím jen podívat rodinu na návštěvu. V druhém případě nejste rezidentem České republiky a nejste povinen podat daňové přiznání. Ale mnoho lidí to dělá pro informativní účely jako budoucí dokladování oddělaných let přes daňové přiznání.

Pracuji v zahraničí, mám nárok na daňový bonus?

Ano, máte-li jste rezidentem, nebo poplatníkem v České republice. Viz předchozí příklad výše. Dokonce můžete pobírat daňový bonus v zahraničí i v České republice.

FAQ – Daňové přiznání v Slovenské republice

Co všechno potřebuji k vypracování daňového přiznání online?

K vypracování daňového přiznání stačí vyplnit náš online formulář, kde krok za krokem odpovídáte na otázky a vyplňujete údaje o příjmu. Samozřejmě máte možnost nahrát údaje o příjmu.

V daňových přiznáních nejsem expert a mám obavy správně vyplnit formulář.

V takovém případě máte možnost nás kontaktovat telefonicky na +420 777 450 812

kde Vám bude vysvetlený presný postup a zadanie všetkých potrebných dokumentov. Výhodou je aj bezplatná konzultácia Vašej životnej situácie, kde Vám poradíme ako najlepšie optimalizovať Vaše dane.

Jsem živnostník a potřebuji podat daňové přiznání elektronicky

Daňové přiznání podáme elektronicky, stačí když nás zmocníte ao vše se postaráme za Vás.

Jak funguje elektronická komunikace a zasílání dokumentů?

Po úspěšné autorizaci, Vám budeme schopni odeslat daňové přiznání online přímo na finanční správu. Mimo jiné víme podat i ostatní dokumenty jako odklad daňového přiznání, nebo žádost o výpis stavu účtu pro účely banky, nebo jiné orgány. Kromě toho monitorujeme schránku zpráv a když obdržíte dokument z finanční zprávy, tak Vám jej přepošleme. Tuto službu ocení hlavně živnostníci a ti co nejsou počítačoví experti.

Pro koho je určena služba online vypracování daňového přiznání.

Služba je určena pro všechny fyzické osoby, které potřebují poslat daňové přiznání. Jde hlavně o zaměstnance, kteří měli v průběhu roku více příjmů a zaměstnavatel jim nedokáže vypracovat daňové přiznání. Dále se jedná o živnostníky, kteří využívají daňovou evidenci a nebo paušální výdaje. Pak chůvičky a osobní asistenty, kteří se starají o starší osoby. Oblíbenou kategorií jsou klienti pracující v zahraničí.

Jsem živnostník, jak mám uvést příjmy a výdaje

Živnostníci zohledňují v daňovém přiznání, jen skutečné příjmy. To je reálně dosaženo. Pokud i vystavil fakturu a nebyla zaplacena, tak se tato faktura nepovažuje za příjem. Naopak pokud v roce 2020 živnostník obdržel příjem za fakturu vystavenou v roce 2019, je to považováno za příjem. Rovněž se zohledňují i zaplacené zdravotní a sociální pojištění. Pouze skutečné zaplacené příspěvky v daném období.

Pracuji v zahraničí, jsem povinen podat i tak daňové přiznání?

Základem je dosažení příjmu nad 2,255.72 € a to i ze zdrojů v zahraničí pro všechny slovenské osoby, nebo osoby se zde zdržující. Druhou diskutovanou podmínkou je daňová rezidence. Ta se určuje podle životních zájmů. Životními zájmy jsou nejčastěji rodina, přátelé nebo sociální vazby a trvalé bydliště. Výborným příkladem je, když pracuji v zahraničí, ale stále se vrátím domů, protože tady mám, ženu, děti a v zahraničí jsem jen kvůli práci. Druhým případem je, že pracuji v zahraničí, ale mám tam také, ženu, děti chodí do školy v zahraničí a na Slovensku chodím jen podívat rodinu na návštěvu. V druhém případě nejste rezidentem Slovenska a nejste povinen podat daňové přiznání. Ale mnoho lidí to dělá pro informativní účely jako budoucí dokladování oddělaných let přes daňové přiznání.

Pracuji v zahraničí, mám nárok na daňový bonus?

Ano, máte pokud jste rezidentem, nebo poplatníkem Slovenska. Viz předchozí příklad výše. Dokonce můžete pobírat daňový bonus v zahraničí i na Slovensku.

FAQ – Daňové přiznání v Rakousku

Jsem zaměstnanec a chci si podat o vrácení daní z Rakouska.

Pokud jste měli příjem z Rakouska, tak cestou jak získat vaše daně zpět je podat si daňové přiznání. Nejjednodušším krokem je vyplnění našeho online formuláře v e-podání.

Mám obavy z vyplnění formuláře

Chcete podat daňové přiznání v Rakousku, ale obáváte se či vyplníte korektně a správně formulář. V takovém případě nás můžete kontaktovat telefonicky, kde Vám vysvětlíme, jaké dokumenty je třeba odeslat mailem a nemusíte nic vyplňovat.

Jaké dokumenty potřebuji k podání daňového přiznání z příjmů v Rakousku?

K tomu, abychom mohli podat daňové přiznání v Rakousku, je třeba mít potvrzení o příjmu Lohnzettel, nebo se toto potvrzení nazývá také formulář L16.

Pracuji jako chůva na živnost a potřebuji podat daňové přiznání v Rakousku

Většinou chůvičky v Rakousku pracují na živnost a někdy se stane, že jejich příjem překročí minimální částku 11 000 €. V tomto případě jsou povinny podat daňové přiznání iv Rakousku. Klidně se na nás v takovém případě kontaktujte.

V jakých případech je výhodné požádat si o vrácení daní z Rakouska?

Pokud jste neoddělili v Rakousku celý rok a platili jste zálohy na daň z příjmu, tak v takovém případě se Vám určitě vyplatí požádat o vrácení daní z Rakouska. Jedná se hlavně o sezónní zaměstnance, popřípadě zaměstnance kteří měli více zaměstnání, nebo brigádníky.

Jsem živnostník a pracuji na Rakouskou živnost. Jsem povinen podat daňové přiznání

Pokud Váš příjem z Rakouské živnosti překročil 11 000 € tak jste povinen podat daňové přiznání iv Rakousku. Pokud pracujete v Rakousku a hledáte někoho, kdo Vám pomůže s Vaším daňovým přiznáním, budeme rádi, když nás kontaktujete.

Mám nárok na rodinné přídavky když pracuji v Rakousku?

Pokud pracujete v Rakousku tak Vám vzniká nárok na uplatnění rodinných přídavků na dítě iv Rakousku. Je třeba splnit několik podmínek, jako například mít přechodný pobyt v Rakousku, nebo tam pobývat více než polovinu roku. Pro více informací budeme rádi, když nás kontaktujete.

Za jak dlouho mi vrátí daně z Rakouska

Vrácení daní z Rakouska obvykle trvá 5 – 7 měsíců.

Mohu si požádat o vrácení daní i za více let?

O vrácení daní z Rakouska si můžete požádat až 5 let dozadu od roku, ve kterém podáváte daňové přiznání.

FAQ – Daňové přiznání v Německu

V Německu jsem pracoval jako zaměstnanec a chtěl bych požádat o vrácení daní

Pokud jste měli příjem z Německa a chcete vrátit část daní, kterou jste zaplatili, můžete tak učinit přes podané daňové přiznání. Stačí když vyplníte náš jednoduchý formulář.

Netroufám si vyplnit formulář

Chcete podat daňové přiznání v Německu, ale neumíte vyplnit formulář? V takovém případě nás můžete kontaktovat telefonicky a rádi Vám vysvětlíme podrobnosti, které dokumenty zašlete mailem.

Jaké dokumenty potřebuji k podání daňového přiznání z příjmů v Německu?

Pro úspěšné podání daňového přiznání z Německa je potřebné potvrzení o zdanitelných příjmů, které se jmenuje Lohnsteuerbescheinigung.

Kdy se vyplatí požádat o vrácení daní z Německa?

Pokud jste neoddělili v Německu celý rok a platili jste zálohy na daň z příjmu, tak v takovém případě se Vám určitě vyplatí požádat o vrácení daní z Německa. Jedná se hlavně o sezónní zaměstnance, popřípadě zaměstnance kteří měli více zaměstnání, nebo brigádníky.

Jak dlouho potrvá vrácení daní z Německa?

Vrácení daní z Německa trvá v průměru 3-6 měsíců.

Mohu požádat o vrácení daní z Německa i zpětně za více let?

O vrácení daní z Německa můžete požádat až 4 roky zpětně od roku, ve kterém podáváte daňové přiznání.

Do kdy musím podat daňové přiznání v Německu?

Termín na podání daňového přiznání z Německa je do konce července následujícího roku. Pokud se zpozdíte, německý daňový úřad Vám může uložit pokutu za pozdní podání daňového přiznání.

Náš blog

Aktuální novinky

Zveřejněný článek v Hospodářských novinách

Daňové přiznání online – zbožný mýtus na Slovensku